Rozvrh:

Aj tu sme:

CVČ Pyramídana facebook-u

OZNAMY

OZNAM pre deti zo ZÚ - VÝTVARNÁ/TVORIVÉ DIELNE

s M. Gyurkovicsovou (pre týždeň 23.11.-27.11.2020)
Krásny deň milí výtvarníci,
Dni aj týždne nám ubiehajú pomerne rýchlo - v nedeľu nám začína Advent a čoskoro budeme čakať aj Mikuláša.
Preto prinášame námety pre krásne dekorácie či kresby.
1. Námet je pomerne jednoduchý. MIKULÁŠSKA KRABIČKA, či už na písací stôl ako stojan na ceruzky, alebo len ako vianočná dekorácia. Potrebujeme: Prázdnu krabičku z konzervy, (ak nemáte, môže byť aj sklenená fľaša napr. z džemu, alebo len rolka z toaletného papiera - v tomto prípade treba aj podložku z pevnejšieho kartóna pre vytvorenie dna),
POSTUP: Namaľujeme podklad červenou akrylovou farbou, po uschnutí namaľujeme opasok. Vrchnú časť oblepíme pásom bielej kožušinky (alebo vatou).
2. Námet je trochu náročnejší. Potrebujeme k tomu plastovú fľašu, ktorú rodičia rozrež a zlepia. Zlepíte lepiacou páskou a oblepíte červenou látkou, pridáme kožušinku, špagátom urobíme lem. K tejto práci je potrebná pomoc dospelej osoby!
3. Námet je PÍSMENKO. Môže to byť začiatočné písmeno vášho krstného mena. Písmenko nakreslíme, vymaľujeme, vystrihneme, pridáme šnúrku a máme hotovo.
Šikovnejší z vás môžu vytvoriť všetky 3 námety.
Vianočné  dekorácie

OZNAM pre deti zo ZÚ - VÝTVARNÁ/TVORIVÉ DIELNE

s M. Gyurkovicsovou (pre týždeň 16.11.-20.11.2020)
Milí výtvarníci, máme tu ďalší týždeň a s tým aj nové námety na tvorenie. Minulý týždeň sme sa učili kresliť mačičky. Krásne kresby nám poslali Ema Suríniová, Paulínka Poláková. Paulínka poslala aj sovičky, ktoré sa minulý týždeň nestihli zverejniť, tak si ich môžete pozrieť v dnešnom príspevku na FB CVČ Pyramída. Zároveň ju chceme pochváliť za krásny obrázok, s ktorým sa umiestnila na 2.mieste vo výtvarnej súťaži, okresné kolo Ochranárik za MŠ. Gratulujeme.
Portréty v rúšku ešte stále niektorí dokončujú, tak sa ešte stále pracuje. Výsledok však bude stáť za to, pretože výtvarné práce našich detí sú naozaj krásne.
PRÁCA NA TENTO TÝŽDEŇ:
Vyrobiť z papiera mikulášsku čižmičku.
1. Prvý námet je jednoduchší. Pozostáva z mikulášskej čižmičky a macíka.
2. Druhý námet je trochu náročnejší. Pozostáva z čižmičky a škriatka. K zhotoveniu budete potrebovať farebný papier, ceruzku, lepidlo, nožnice. Ak máte zaujem o maketu, môžete si ju prevziať v CVČ v obálke pri hlavnom vchode, ako aj iný materiál /napr.farebné papiere,.../.
Prajeme vám veľa vydarených výtvorov a tešíme sa na ne ;-)
Mikulášska čižma námet č.1 Mikulášska čižma námet č.2
Námet - Mikulášska čižma č.1    Námet - Mikulášska čižma č.2
OZNAM pre deti zo ZÚ - VÝTVARNÁ/TVORIVÉ DIELNE
s M. Gyurkovicsovou (pre týždeň 09.11.-13.11.2020)
Milí výtvarníci,
Máme ďalší týždeň za sebou a zároveň aj kus tvorivej práce. Posielate nám krásne portréty s nádhernými dizajnovými rúškami. Bude veľmi ťažké vyhodnotiť ich.
Niektorí majú odklad, pretože pracujú na veľké plochy a to je pochopiteľne časovo náročnejšie. S vyhodnotením teda počkáme na nich.
Tekvice a sovičky, ktoré ste poslali, sú výborné (nájdete ich na FB CVČ Pyramída).
Starší dostali tohtotýzdňovú úlohu opäť cez ZOOM.
Úloha pre najmenších na tento týždeň:
NAKRESLIŤ MAČIČKU:
Mačka námet č.1 Mačka námet č.2
Postup kresby (2 verzie).
Tak nech vám tá ceruzka dobre kreslí ;)

OZNAM pre členov krúžku VÝTVARNÝ/TVORIVÉ DIELNE

s M. Gyurkovicsovou (pre týždeň 02.11.-06.11.2020)

Tak, začína nám nový týždeň, aj nový mesiac. Myslíme, že tvorivých úloh ste mali dosť. Mnohí ešte pracujú na mostoch, či rozprávkach. Portrét v rúšku už niektorí poslali cez messenger na ohodnotenie, alebo cez Viber. Sú aj takí, ktorí doručili svoje práce priamo do pripravenej schránky v CVČ Pyramída. Podaktorí dokonca stihli aj úlohu Maľovanie tekvice.
Vaše práce sú úžasné, tešíme sa na ďalšie
Úloha na tento týždeň pre tých, ktorí už majú všetko hotové (týka sa to hlavne mladších žiakov). Starší majú zadanie cez ZOOM (Zátišie tekvice, Práca s ceruzkou).
ZHOTOVENIE SOVIČKY z rolky. Práca veľmi jednoduchá. Ak nemáte farby po ruke, stačí fixka a rolka. Ak máte farebné papiere, tak nakreslite a vystrihnite oči, krídla, nos a prilepíte.
Rolku hore zahneme, čím si spravíme ušká. Môžete ich urobiť aj viac, aby im nebolo smutno.
Tak peknú zábavu a tešíme sa na nové práce :D Ukážky nájdete na našej FB stránke (https://www.facebook.com/cvcpyramida/)

OZNAM pre členov krúžku VÝTVARNÝ/TVORIVÉ DIELNE

s M. Gyurkovicsovou (pre týždeň 26.10.-30.10.2020)

Milí výtvarníci, sme radi, že sa nám podarilo spojiť a tvoriť cez aplikáciu ZOOM. S výnimkou troch najmladších detí, s ktorými sme sa spojili inou formou.

Na 1.úlohe - Plátno, ešte stále pracujete, hlavne straší žiaci, ktorí majú plátno väčšieho formátu.
2. úloha - Portrét v rúšku - pracujeme do konca tohto týždňa.
V prípade, že máte uvedené práce už hotové, môžete začať pracovať na 3.úlohe: Vymaľuj tekvicu - z hľadiska bezpečnosti NIE vyrezávať! Tekvica môže byť rôznej veľkosti a tvaru. Používajte akrylové farby. V prípade, že nemáte dostupný materiál, môžete tekvicu aj nakresliť na výkres. Pridávame niekoľko námetov, ktoré nájdete na našej FB stránke Centrum voľného času Pyramída.

Prajeme príjemné a inšpiratívne tvorenie.

Milí výtvarníci, nakoľko nám momentálna situácia nedovoľuje stretávať sa v CVČ, budeme pracovať cez aplikáciu ZOOM. Tí, ktorí máte možnosť sa pripojiť, prosím, urobte tak vždy v ten deň a v tom čase, kedy ste mávali hodinu v CVČ. Možnosti máme aj cez Messenger, Viber, WatsApp. S väčšinou výtvarníkov už komunikujeme, prosím preto všetkých, s ktorými sa nám nepodarilo spojiť sa, aby tak urobili.

Úloha pre MENŠIE DETI a pre tých, ktorí nemajú možnosť pripojenia sa online bude zverejnená na webe CVČ.
1. úloha: Dokončenie plátna: MOSTY, MOJA OBĽÚBENÁ ROZPRÁVKOVÁ POSTAVIČKA (o prevzatí potrebných vecí ma prosím kontaktujte na tel.č. 0905/425 179)
2. úloha: PORTRÉT V RÚŠKU /nakresliť na výkres A4/ - technika ľubovoľná (môžete nakresliť seba, maminu, kamarátku, alebo koho si vyberiete).
Hotové práce prosím doručiť do CVČ a vhodiť do schránky, ktorá je umiestnená pri hlavnom vchode do konca mesiaca. Výtvarné práce budú vyhodnotené a najlepšie odmenené.
Ďakujem M. Gyurkovicsová (vedúca ZÚ Výtvarný/Tvorivé dielne)

Vážení rodičia, milí naši priaznivci.
Vzhľadom na nové opatrenia s účinnosťou od 12.10.2020 sa prerušuje činnosť CVČ Pyramída.
Od budúceho týždňa budeme fungovať dištančne. Záujmové útvary, pri ktorých nie je technicky možná realizácia dištančne, budú nahradené po znovuotvorení centier, najneskôr v letnom období. Vzniknutá situácia nás mrzí. Prosím, sledujte naše stránky - všetky zmeny, novinky a podrobnejšie informácie budeme pravidelne aktualizovať.
Ďakujeme za pochopenie.
Nariadenie 12.10.2020

 

Dôležitý oznam!!!!

Vážení rodičia,
v dôsledku nutnosti dezinfekcie priestorov po každom záujmovom útvare musíme obmedziť trvanie krúžkov na 45 minút. V 15 minútovom intervale prebehne odchod detí a dezinfekcia priestorov na prípravu ďalších krúžkov. Predídeme stretávaniu detí na iné krúžky a zabezpečíme zdravé dezinfikované prostredie pre činnosť.
Žiadame Vás o dodržiavanie uvedených časov (príchod - odchod).
Oznam platí do odvolania.
Ďakujeme za pochopenie

TLAČIVO - RODIČ bezinfekčnosť - Toto tlačivo vypĺňajú rodičia, ktorí prinášajú svoje dieťa do budovy na základe Výnimky pani riateľky udelenej rodičom detí do 7 rokov. (Vstup do budovy). Tlačivo je potrebné nosiť NA KAŽDÚ hodinu až do konca októbra VŽDY S AKTUÁLNYM DÁTUMOM daného krúžku, kedy dieťa doprevadíte na krúžok.

TLAČIVO - DIEŤA bezinfekčnosť - Vypĺňa zákonný zástupca. Tlačivo je potrebné nosiť NA KAŽDÚ hodinu až do konca októ.ra VŽDY S AKTUÁLNYM DÁTUMOM daného krúžku, ktorého sa dieťa zúčastní.

Mrzia nás vyššie uvedené povinné tlačivá, avšak, len vďaka nim môžeme naďalej fungovať v našej činnosti ;-)


Vážení rodičia,v piatok 18.09. sme odoslali štatistické hlásenie o počtoch prijatých členov. Je nás úctyhodných 702. Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru,veríme že sa Vaše deti budú u nás cítiť dobre a bezpečne. Prosím aby Ste rešpektovali všetky naše pokyny a usmernenia, nevnímali ich ako obťažovanie,vo všetkých smeroch sa snažíme maximálne vyhovieť Vašim požiadavkám. Na prvom mieste musí ostať ochrana zdravia detí,taktiež našich zamestnancov. Preto Vás aj touto cestou žiadam,aby Ste nepriniesli na činnosť dieťa s akýmkoľvek prejavom ochorenia. Zdravie nás všetkých je dôležitejšie ako hodina spevu,tanca,..... Prosím Vás taktiež o trpezlivosť pri administratívnych úkonoch.Tešíme sa na Vás a dúfam, že prežijeme spolu hodnotný a veselý školský rok

? Mgr.Silvia Lőrinczová, riaditeľka


Výnimka do riaditeľky


Vážení rodičia, vzhľadom na aktualizované opatrenia k 16.09.2020 Vás žiadame, aby ste NEVSTUPOVALI do budovy CVČ. Vedúci krúžkov si vyzdvihnú deti pri hlavnom vchode. Budete mať k dispozícii telefónne čísla našich vedúcich, aby ste prípadné otázky vedeli konzultovať priamo s nimi. Prosíme o rešpektovanie opatrení uvedených na stránke Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ďalej pripomíname, že pri výchovno-vzdelávacej činnosti je naďalej povinné prekrytie horných dýchacích ciest (výnimkou sú pohybové aktivity v telocvični od 21.09.2020).
Ďakujeme za pochopenie.
Opatrenia 09/2020

 

Ponuku krúžkov nájdete TU!