Rozvrh:

Aj tu sme:

CVČ Pyramídana facebook-u

Divadelný súbor

Záujmový útvar je určený pre žiakov ZŠ, SŠ a dospelých do 30 rokov. "Krúžok" prebieha v priestoroch CVČ Pyramída, ale počas vystúpení a pred-premiér sa využívajú aj pódiové priestory našich kultúrnych stredísk. Počas šk.roka členovia nacvičia niekoľko divadelných predstavení, hier a muzikálov.

Stručný opis vzniku divadelného súboru Kocúrik:

Divadelný súbor KOCÚRIK vznikol v roku 2003. Pri zrode tohto súboru stála PhDr. Janka Garajová, ktorá toho času učila na Cirkevnej základnej škole A. Bernoláka. Oslovila ma, či by som s tamojšími šiestakmi a siedmakmi nenacvičil nejaké divadlo. Vraj sú šikovní a celkom zohratý tím. Nuž a takto sa to celé začalo. Naša prvá hra bola rozprávka na motívy Kocúra v čižmách. Odohrali sme ju v roku 2003 v dome MOMS v Nových Zámkoch a zaznamenala veľký úspech. To bol aj dôvod nazvať náš novovzniknutý divadelný súbor KOCÚRIK. No a tu sa rozbehla naša rozprávková éra.

V ďalších rokoch sme nacvičili a odohrali nasledovné rozprávkové hry:

2004 –  Snehová kráľovná

2005 – Čarovný meč

2006 – Koza rohatá, s ktorou sme sa zúčastnili krajskej súťažnej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých Nitrianskeho kraja v Šali Detský javiskový sen a získali krásne 2.miesto

2007 – Mušketieri a O Pampúšikovi, s ktorým sme sa tiež predstavili na súťažnej prehliadke Detský divadelný sen v Šali

2008 – To najlepšie, čo otriaslo Hviezdoslavovým Kubínom (dramatizácia)

2009 – Zajko Pobehajko

2010 – Valibuk

V roku 2008 sa divadelný súbor KOCÚRIK postupne presunul do CVČ Pyramída v Nových Zámkoch. Súbor aj naďalej pokračoval v hraní rozprávok a neskôr aj celovečerných hier pre stredoškolákov. Počas skúšok sme sa navzájom spoznávali a predstavili sme sa v hrách:

2008 – Hrnček var

2009 – sme v spolupráci s Mariánom Mikušom natočili krátky film Salome, s ktorým sme vyhrali prvé miesto na krajskej súťaži CINEAMA (celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby)

2010 – Vlk a kozliatka

2011 – sme nacvičili dve ukážky Meštiak šľachticom a Nos

2012 – sme sa pustili už do pomerne náročnej rozprávkovej spevohry Galileo alebo o chlapcovi, ktorý nikdy nešiel do sveta (autorom bol Marián Mikuš)

2013 – Tanec nad plačom a takisto sme natočili krátky film: Groteska, s ktorou sme získali tretie miesto v celoslovenskom kole CINEAMA

2014 – sme nacvičili muzikál Príbeh Olivera Twista na motívy celosvetovo známeho muzikálu Oliver Twist. Pri tomto diele nám významne pomáhal aj náš dlhoročný spolupracovník Marián Mikuš, ktorý preložil a zveršoval texty piesní, takisto zabezpečil aj hudobné podklady. Nesmieme zabudnúť ani na Petra Palacku a Miroslavu Valovičovú, ktorí nám pomáhali pri nácvikoch a nahrávkach všetkých piesní.

2015 – po namáhavom predchádzajúcom roku sme mali rok ľahší na činnosť a nacvičili sme niekoľko samostatných ukážok, ktoré sme zlúčili do jedného celovečerného diela pod názvom Škola hrou, kde sa predstavili malí aj väčší herci v ukážkach: Matka Alžbeta, Gurmán, Aj jahňa môže zabiť, Daj mi a Drevený tato (opäť to boli diela, ktoré sa predstavili aj na celoslovenskom kole Hviezdoslavovho Kubína).

2016 – v tomto roku boli členovia súboru opäť rozdelení na mladších a starších, pričom nacvičili rozprávku Čarovný meč (mladšie deti) a Žiarlivé ženy (starší členovia)

2017 – opäť sme sa pustili do náročnejšej tvorby a nacvičili sme muzikál Zvonár na motívy rozprávky Zvonár u Matky Božej. Pri tomto diele opäť nesmieme zabudnúť aj na Petra Palacku, ktorý s nami strávil veľa času pri nácvikoch a ozvučovaní celého predstavenia. Bolo to asi naše najlepšie predstavenie, v ktorom sa účinkujúci predstavili spevom naživo.

2018 – „starší ochotníci“ – stredoškoláci – nacvičili tri jednoaktovky: Južan, Komédia del´ arte a Svadba, z ktorých poskladali celovečerné predstavenie

2019 – si už zohraná partia mladých divadelníkov vybrala a nacvičila opäť niekoľko diel: celovečerná hra Dámsky večierok (detektívna dráma v podaní siedmych dievčat a Jakuba), takisto celovečerné predstavenie Zábavky s nesmrteľnými (pozostávala z jednoaktoviek Čakanie na Shakespeara, Don Quijote na vohľadoch) a hudobný večer Z muzikálu do muzikálu, kde sme rekapitulovali piesne z nášho repertoáru, ktoré odzneli počas tých niekoľkých rokov existencie súboru a pridali sme aj také, ktoré sme ešte neprezentovali.

PRIHLÁŠKA - Žiadosť o prijatie šk. rok 2022/2023